1. Splošni pogoji uporabe

Društvo avtomatikov Slovenije uporabnike naproša, da si splošne pogoje uporabe spletnega mesta www.das.uni-mb.si pazljivo preberejo. Z vstopom na spletno mesto uporabniki potrjujejo, da so s temi pogoji uporabe seznanjeni, da z njimi soglašajo ter, da jih njihove določbe zavezujejo.
Uporabnike opozarjamo, da so pogoji uporabe / splošni pogoji in avtorske pravice na strani redno revidirani. Odgovornost za seznanitev o novih pogojih je vselej na strani spletnih obiskovalcev. Le ti so dolžni redno spremljati posodobljeno različico, ki je dosegljiva na spletnem mestu. S potrditvijo pogojev se istočasno strinjajo, da bodo pogoje uporabe spletnega mesta in strani uporabnikov prebrali in se seznanili z morebitnimi pravnimi posledicami.

2. Spletno mesto Društva avtomatikov Slovenije in osnovni pojmi

2.1 OBISKOVALCI
Obiskovalci so tisti uporabniki interneta, ki pridejo na spletno mesto in s tem lahko pregledujejo spletno mesto. Le ti nosijo odgovornost, da se seznanijo z vsemi splošnimi pogoji uporabe.

2.2 REGISTRIRAN (VČLANJEN) UPORABNIK
Je oseba, ki se zavestno odloči, da bo sodelovala v spletni skupnosti Društva avtomatikov Slovenije. Z registracijo pridobi pravico do komuniciranja z ostalimi registriranimi ali včlanjenimi uporabniki.

2.3 SPLETNA SKUPNOST
Društvo avtomatikov Slovenije je spletna skupnost (uporabnikov interneta), kar pomeni, da ponudnik rešitve nad načini komuniciranja, vsebino in drugimi elementi nima nadzora. Upravlja le z določenimi elementi spletnega mesta, nikakor pa nima nadzora nad sporočili med uporabniki.

3. Sprejem vseh splošnih pogojev uporabe (IZJAVA UPORABNIKA)

3.1
Z uporabo in obiskom tega spletnega mesta skupaj z vso razpoložljivo vsebino v vseh domenah in naslovih spletnih dokumentov, kreiranjem uporabniškega profila, in vsemi drugimi akcijami, ki jih omogoča rešitev soglašate z vsemi POGOJI UPORABE IN RABE SPLETNEGA MESTA.  ČE SE S TEMI POGOJI NE STRINJATE JE VAŠA DOLŽNOST IN OBVEZA, DA SPLETNO MESTO ZAPUSTITE. RAVNO TAKO SE ZAVEZUJETE, DA NE BOSTE KRŠILI ZAKONA O VARSTVU OSEBNIH PODATKOV
.

3.2
V kolikor se pogoji spremenijo to ne pomeni novega dogovora med ponudnikom in uporabniki. V KOLIKOR SE UPORABNIK NE STRINJA Z NOVIMI POGOJI, JE NJEGOVA DOLŽNOST IZČLANITI SE IZ SPLETNEGA MESTA IN ZAPUSTITI SPLETNO MESTO.

4. Poseganje ponudnika v vsebine uporabnikov

Ponudnik spletnega mesta si pridržuje pravico, da poseže v vsebine uporabnikov v naslednjih primerih, oziroma v kolikor kršitve zazna in so mu naznanjene:
* Ko zazna kakršno koli kršitev avtorskih pravic.
* Ko zazna kršitve Zakona o varstvu zasebnih podatkov.
Poseganje ponudnika ne zavezuje k nadzorovanju vse vsebine, temveč le pridržek, da ob ugotovitvi nepravilnosti reagira in sproži potrebne postopke za zaščito uporabnikov pred pravnimi posledicami.

5. Zasebnost in osebni podatki

Za določene funkcionalnosti portala morate opraviti registracijo oziroma včlanitev. Pri tem društvu posredujete le informacijo o vaših osebnih podatkih. Poleg tega pa se s temi pogoji zavezujete k oddaji pravilnih in verodostojnih podatkov o vaši identiteti.
Le te bo društvo varovalo in uporabljalo v skladu z veljavno zakonodajo, kot tudi z izjavo uporabnika.
Podatke bo ponudnik razkril le v primeru zahteve uradnih organov Slovenije.
Ponudnik si pridržuje uporabo podatkov za naslednje namene:
*  Obveščanje uporabnikov o novostih na spletnem mestu, verzijah različicah, tehnologijah.
*  Obvešanje o storitvah ponudnika.
*  Za potrebe komunikacije med uporabniki portala.
*  Za obveščanje o ponudbi partnerjev, sponzorjev in oglaševalcev.

6. Varovanje osebnih podatkov

Registriran član DAS si pridobi možnost vpogleda v nekatere podatke na tem portalu. Ne sme pa se jih prepisovati, ponovno objavljati in razširjati niti v komercialne, niti v nekomercialne namene brez izrecnega predhodnega pisnega dovoljenja DAS. Izključno pravico do razpolaganja in uporabe vseh podatkov na tem portalu v skladu z veljavno zakonodajo si pridržuje DAS. Registriran član društva DAS pa se z vstopom na portal zavezuje, da bo z dostopnimi podatki na tem portalu tudi ravnal v skladu z veljavno zakonodajo. Podatke lahko uporablja zgolj v osebne namene – kakršnakoli zloraba podatkov ali uporaba v komercialne namene ni dovoljena.
DAS spoštuje vašo zasebnost in se zavezuje, da bo osebne podatke, dobljene preko spletnega mesta Društva avtomatikov Slovenije, skrbno varoval in da jih ne bo posredoval tretjim osebam. Spoštujemo zaupnost vaših podatkov, zato bomo storili vse potrebno, da jo zaščitimo pred kakršnimi koli kršitvami in zlorabami. DAS se tudi zavezuje, da bo varovalo zasebnost uporabnikov spletnega mesta.

7. Avtorske pravice

Vsebine in tehnologije objavljene na straneh so last Društva avtomatikov Slovenije. Tako med avtorska dela sodijo vsi deli programske kode, vsa programska arhitektura in inženiring ter so avtorsko zaščiteni. Zaščitena je tudi struktura, kot posamezne idejne rešitve implementirane na spletno mesto. Vsakršno kopiranje in distribucija le te je brez vednosti Društva avtomatikov Slovenije prepovedana.