SlovenščinaEnglish (United Kingdom)
Četrtek, 20 Januar 2022 12:39

Spoštovani!

Tehnološka mreža Tehnologija vodenja procesov na spletni strani TM TVP objavlja

razpis za nagrade za najboljše magistrsko delo in najboljše visokošolsko strokovno/univerzitetno diplomsko delo.

Širša področja, s katerih pričakujemo prijave, so:

• avtomatizacija strojev in naprav,
  • vodenje kompleksnih sistemov in tehnoloških procesov,
  • inteligentni sistemi in procesi v pametnih tovarnah,
  • diagnostika, prognostika in samovzdrževanje strojev in naprav,
  • avtonomna vozila,
  • podpora logističnim procesom v podjetjih,
  • tehnologije vodenja za pametno upravljanje z energijo, večjo kakovost bivanja in manjše onesnaževanje okolja,
  • sodobne IKT v sistemih vodenja, npr. internet stvari, umetna inteligenca, oblačne tehnologije, velepodatki,
  • tehnologije in znanja za razvoj novih orodij in gradnikov za sisteme vodenja,
  • druga področja, povezana s problematiko vodenja sistemov in procesov.

Vlogo z vso dokumentacijo je treba oddati v elektronski obliki na naslov info@tvp.si (zadeva: Nagrade TM TVP), do 18. 2. 2022. Razpis se nanaša na dela, ki so bila zaključena v letu 2020 ali 2021.

Nagrade in priznanja bodo podeljena na prireditvi v okviru Dnevov avtomatike ali na posebnem spletnem dogodku TVP, predvidoma 31. marca 2022.

Vljudno vabimo mentorje kandidatov oziroma podjetja, kjer je kandidat zaposlen ali kjer je opravljal diplomsko oz. magistrsko delo, da prijavite kandidate na razpis.

Hvala za vaše sodelovanje!

Gorazd Karer

V imenu Komisije za nagrade in priznanja TM TVP

Zadnjič posodobljeno ( Četrtek, 20 Januar 2022 12:40 )

Voscilo 2022
Sobota, 01 Januar 2022 09:31

Članom Društva Avtomatikov Slovenije

želimo zdravo, uspešno in srečno Novo leto 2022!

DAS voscilo2

Zadnjič posodobljeno ( Sobota, 01 Januar 2022 09:46 )

Event Control Technologies
Sreda, 24 November 2021 15:10

Invitation to the event "Control Technologies - technologies that make things work"

As part of Slovenian presidency of the European Council, events will take place in the Digital Exhibition Center at the BTC Center in Ljubljana from 27 November to 22 December 2021 under the common name "Digital Exhibition Center - Technology for People". As part of the events on the topic of Industry 4.0 and Robotics, the Competence Centre for Advanced Control Technologies organizes an event entitled "Control Technologies - technologies that make things work". The event will be held on Friday 3.12.2021 in hybrid form, online and live at the Digital Exhibition Center in BTC. The event will provide an overview of the priori ty areas of control technologies for the Factories of the Future in Slovenia. The emphasis will be on (i) artificial intelligence for control and optimization, (ii) digital twins in technical processes, (iii) energy domain in complex systems, (iv) prognostics and health management of machines and processes, (v) industrial internet of things, (vi) integrated MES systems and (vii) some specific control applications. For each of the control technology priority areas, a general overview of the field will be highlighted and a presentation of interesting application solutions will be given.

For online attendance please use the registration link in the programme flyer below:

Programme with registration link

Best Regards,

Giovanni Godena, VVV ISVOD coordinator and DAS president

Zadnjič posodobljeno ( Torek, 30 November 2021 15:11 )

<< Začetek < Prejšnja 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Naslednja > Konec >>

Stran 1 od 22